Warsztaty chemiczne „Walentynki w laboratorium” klas 1 i 0

Grupa dzieci siedzi przy stole w kolorowych fartuchach i ochronnych okularach. Na kolorowych plastikowych talerzykach leżą ulepione serca, które są wypełnione specjalnym proszkiem. Dzieci polewają ten proszek cieczą za pomocą pipetki. Z proszku powstaje kolorowy wulkan, który wypływa poza serce.Kosmicznie ciekawe, ultra zaskakujące, kolorowe, samodzielnie wykonane eksperymenty rozbudziły dziką radość i uśmiech na twarzach małych odkrywców z klasy 1a, 1b, 1c i z grupy „0”. Nietuzinkowe warsztaty chemiczne przeprowadzone w Walentynki zaciekawiły dzieci, a może nawet wzbudziły zainteresowania w kierunku nauk ścisłych.

Grupa dzieci siedzi przy długim stole w kolorowych fartuchach i ochronnych okularach. Na stole leżą plastikowe kolorowe talerzyki, a w naczyniach znajduje się zielona ciecz do wykonania doświadczenia. Na pierwszym planie kobieta w białym fartuchu odkręca butelkę z płynem.

Grupa dzieci siedzi przy stole w kolorowych fartuchach i ochronnych okularach. Na plastikowych talerzykach powstają kolorowe pieniące się wulkany, dzieci polewają je płynem z pipetki.

Dwudziestu uczniów ubranych w żółte, zielone i niebieskie fartuchy ochronne siedzi wokół stołu, na którym są butelki z czerwonymi balonami w kształcie serca i pojemniczki z płynami. Dzieci na głowach mają gogle, w rękach trzymają lejki i wydmuchują przez nie bańki mydlane. W tle są kolorowe szafki