Tea time!

Za stołem z filiżankami i herbatami stoją uczniowie wraz nauczycielką z koroną na głowie i imbrykiem w dłoni. W tle tablica multimedialna ze zdjęciem królowej Elżbiety IIW ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy Ic zrealizowali zadanie „Herbatka u Królowej”. W ramach tematycznych zajęć zapoznali się z kulturą Wielkiej Brytanii, historią Królowej Elżbiety II oraz etykietą przy stole. Poznali również różne rodzaje herbat, sposób uprawy i zbioru, właściwości lecznicze herbaty, a także zwyczaj jej parzenia. W ramach degustacji różnego rodzaju herbat testowali ich smak i aromat, w tym ulubionej herbaty królowej Elżbiety II – earl gray – oczywiście z filiżanki. Odważni spróbowali jej nawet z dodatkiem mleka. Dodatkową atrakcją była herbatka prosto z Indii z pysznymi przyprawami, którą według swojego przepisu przyrządziła Natalie Cota z tatą. Nie zabrakło też pracy plastyczno- technicznej w postaci wymodelowanych z plasteliny filiżanek ze spodkiem.

Za stołem z filiżankami i herbatami stoją uczniowie wraz nauczycielką z koroną na głowie i imbrykiem w dłoni. W tle tablica multimedialna ze zdjęciem królowej Elżbiety II Dookoła stołu z herbatami i dzbankami stoją uczniowie klasy pierwszej. Trzymając w dłoniach filiżanki i spodki popijają herbatkę. Dookoła stołu z filiżankami i herbatami stoją uczniowie i przyglądają się, jak jednak z uczennic zaparza herbatkę w prasce. Na tle tablicy multimedialnej wyświetlającej slajd w prezentacji na temat zwyczaju picia herbaty stoi stół przykryty białym obrusem, a na nim stoją filiżanki, dzbanki i opakowania herbat.