„szybciej, wyżej, mocniej”

W sali gimnastycznej na tle tablicy ze napisem KONKURS LEGO stoją lub siedzą uczniowie ustawieni w cztery rzędy. Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów trzyma w dłoniach nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Konstruktorskim LEGO, część z nich trzyma również dyplom laureata konkursu.„szybciej, wyżej, mocniej”

Pod takim hasłem odbyła się VIII Edycja Szkolnego Konkursu „Twórczy Konstruktor LEGO 2024 r.”. Tegoroczne wydanie miało na celu uczczenie 100. rocznicy olimpijskiego debiutu Polski oraz zdobycia pierwszych medali olimpijskich przez Polaków.
W konkursie wzięło udział 18 dwuosobowych zespołów z klas 0-III. Zadaniem uczestników było zbudowanie z kloców LEGO skojarzeń z igrzyskami olimpijskimi. Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością, powstały: symbole i obiekty olimpijskie, a także sceny z różnych dyscyplin sportu.

Oto laureaci konkursu w kategorii klas 0-I oraz II-III:

I miejsce
Antonina Nowicka i Maciej Kłosek kl. 0A
Maciej Wasilewski i Michał Jacheć kl. IIC

II miejsce
Jakub Polkowski i Aleksander Chilicki kl. 0A
Anna Myszker i Jan Jacheć kl. IIC

III miejsce
Jan Barysz i Teodor Klimaszewski kl. IA
Jan Piaseczny i Mariusz Wallerand kl. IIA

Wyróżnienia:

Barbara Bąk i Zofia Leszczyńska kl. 0A Wiktor Madej i Filip Borsuk kl. 0B Tymofii Kuprilev i Nikodem Lenartowicz kl. IIB Alicja Kowalska i Aleksandra Majer kl. IIIA Szymon Weremczuk i Mateusz Taraszkiewicz kl. IIIB Wojciech Myszker i Aleksander Cepak kl. IIICW sali gimnastycznej na tle tablicy ze napisem KONKURS LEGO stoją lub siedzą uczniowie ustawieni w cztery rzędy. Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów trzyma w dłoniach nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Konstruktorskim LEGO, część z nich trzyma również dyplom laureata konkursu.

W sali gimnastycznej na rozstawionych w trzy rzędy niebieskich materacach lub karimatach siedzą dwuosobowe zespoły uczniów z klas 0-III. Każdy zespół układa swoją budowlę z klocków LEGO. W tle drewniane drabinki i tablica z napisem KONKURS LEGO.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy II trzymających uniesiony w górę kciuk. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 5, obok leżą kartki z projektem budowli.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu leży chłopczyk, obok siedzi dziewczynka z klasy 0. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą C. W tle inny niebieski materac z klockami LEGO i dwojgiem uczniów.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy II. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 6. Uczniowie trzymają w rękach kartki ze swoim projektem budowli.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy 0. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą B, w tle inny materac z budowlą z klocków LEGO.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy II. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 2. W tle dwa inne materace z klockami

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy 0, w rękach trzymają zdjęcia z projektem swojej budowli. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą F.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzą dwie dziewczynki z klasy 0. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą A, obok kartki z projektem budowli. W tle drabinki

W sali gimnastycznej na niebieskiej karimacie siedzą dwie uczennice z klasy III. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 8. W tle inny materac z budowlą z klocków.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy III. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z liczbą 12. W tle drabinki.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy II. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z cyfrą 3. W tle 5 innych materacy z dziećmi i budowlami z klocków.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje chłopców z klasy 0. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z literą E. W tle 4 inne materace z dziećmi i budowlami z klocków.

W sali gimnastycznej na niebieskim materacu siedzi dwoje uczniów z klasy III. Przed nimi stoi ich budowla z klocków LEGO i etykietka z liczbą 10. W tle inny materac z dziećmi i budowlami z klocków.