Świąteczna zbiórka zabawek

We wtorek, 13 grudnia, zakończył się drugi etap naszej akcji "Świąteczna zbiórka zabawek", w ramach której w listopadzie zbieraliśmy zabawki dla dzieci z Papui – Nowej Gwinei. Przedsięwzięcie zostało zainspirowane listem przesłanym drogą elektroniczną na adres szkoły, którego nadawcą był ksiądz Jarosław Wiśniewski, misjonarz, który obecnie pełni swoją służbę właśnie w Papui.

Pomimo, że jest to "koniec świata", postanowiliśmy pomóc. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się nam zebrać zabawki (głównie maskotki, ale również grzechotki, puzzle, gry, samochodziki, klocki), które zapakowaliśmy w 7 kartonów. Drugim etapem akcji było pozyskanie funduszy na przesyłkę. Pomogli nam w tym Seniorzy z Kręgu Seniorów "Korzenie" działający przy Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz darczyńca, który pragnął pozostać anonimowym. W czasie wizyty na poczcie zapłaciliśmy za "znaczki" ok. 450 zł, jednak satysfakcja z przesłania 5 paczek (o wadze o 3,5 do ponad 5 kg) rekompensuje ten koszt. W szkole czekają jeszcze 2 przesyłki, które będziemy chcieli jak najszybciej dosłać do Papui. Jednocześnie liczymy na dalszą współpracę – ksiądz Jarosław obiecał przesłać do nas adresy szkół, do jakich trafią nasze prezenty.

Jeszcze raz dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Druhnom i Druhom za pomoc w tej niełatwej akcji!

 

organizatorki: p. Danuta Tworkowska, p. Agnieszka Święcicka