Mistrzostwa szkoły w piłce koszykowej dziewcząt klasy VI

W grudniu 2016 roku rozegrano mecze o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Koszykowej dziewcząt klas VI. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.  Czas gry to 3 razy   10  minut. W pierwszej i drugiej części gry klasę reprezentowały dwa, różne  czteroosobowe zespoły, a w  trzeciej części gry obowiązywał dowolny dobór zawodniczek. Mistrzem Szkoły w Piłce Koszykowej zostały dziewczęta z klasy VI A, które wygrały z klasą VI B i VI D oraz zremisowały z klasą VI B.

Zdobyły 80 punktów, a straciły 54. Na drugim miejscu ulokowała się klasa VI B, mając na koncie tyle samo punktów zdobytych. Dziewczęta z tej klasy miały jednak więcej punktów straconych – 66. Trzecie miejsce wywalczyła klasa VI C. Przegrała z klasą VI A oraz VI B. Pewnie zwyciężyła jednak z zespołem klasy VI D. Na ostatnim  miejscu uplasowła się klasa VI D z dorobkiem 48 punktów. W sumie w turnieju zdobyto 274 punkty. Nawięcej punktów zdobyła uczennica klasy VI B Nikola Ostrowska. Otrzymała tytuł Królowej Strzelców. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Podsumowanie wyników gry:

VIA 80 PUNKTÓW ZDOBYTYCH, 54 PUNKTY STRACONYCH, I MIEJSCE