Rejs po Zatoce Gdańskiej dla kl. 8 ⛵️

21.09.2023r. kolejna grupa młodych żeglarzy z naszej szkoły wzięła udział w #ProgramEdukacjiMorskiej.
Tym razem uczniowie klas 8 mieli możliwość żeglowania na pięknym Oldtimerze Bonawentura. Przy słonecznej pogodzie popłynęliśmy z Mariny Gdańsk na Zatokę Gdańską. Po drodze przy nabrzeżu Obrońców Westerplatte „minutą ciszy” oddaliśmy hołd poległym tam żołnierzom. Po wypłynięciu już z kanału portowego postawiliśmy żagle i mogliśmy nawet usiąść za kołem sterowym. Cała naprzód ŻaglówkaKotwica

Kilkunastu uczniów siedzi w kokpicie statku dookoła stołu. Za stołem stoi dziewczynka, chłopiec i mężczyzna. Przed stołem jest koło sterowe i pulpit do nawigacji. W tle jest woda i nabrzeże z kamieniczkami. Dwóch chłopców i jedna dziewczynka stoją w szeregu obok siebie. Z boku nich stoi chłopiec. W tle jest nabrzeże Motławy z Żurawiem i innymi kamieniczkami. Trzech chłopców stoi na statku i ciągnie linę. W tle jest morze. Siedmioro uśmiechniętych uczniów siedzi na statku. Nad nimi jest złożony żagiel. W tle jest prom na morzu i nabrzeże. Pięcioro uczniów siedzi w szeregu na statku. Jedna dziewczynka siedzi za nimi. Po prawej stronie, przy burcie stoi chłopiec w czerwonych spodniach i białek czapeczce, który trzyma linę. W tle jest brzeg Motławy i nowoczesne budynki. Na statku stoi mężczyzna ubrany w niebieską bluzę i czerwoną czapkę, który trzyma czerwoną linkę, obok stoi czterech chłopców, jeden z nich również trzyma czerwoną linkę. W tle jest brzeg Motławy z nowoczesnymi budynkami. Kilkoro uczniów stoi na statku ich twarze skierowane są w lewą stronę. W tle jest nabrzeże Motławy z Żurawiem i innymi kamieniczkami. Dwóch chłopców siedzi na statku. Jeden z nich w czerwonych spodniach i niebieskiej bluzie trzyma linę. Za nimi stoi chłopiec z długimi włosami. Dalej po prawej stronie siedzi siedmioosobowa grupa uczniów. Chłopiec w okularach stoi na statku i trzyma koło sterowe. Obok siedzi chłopiec w zielonej bluzie i trzyma rękę na okularach przeciwsłonecznych. W tle jest flaga Polski i morze. Chłopiec ubrany w czerwone spodnie i białą czapeczkę siedzi na dziobie statku i trzyma w rękach linę. Przed nimi na bukszprycie stoi dziewczynka i mężczyzna w niebieskiej bluzie. W tle jest woda portowego kanału i nabrzeże Kilkunastu uczniów stoi w szeregu na prawej burcie statku. Twarze mają skierowane w stronę pomnika Westerplatte. Po prawej stronie jest kanał portowy i przy jego brzegu stoją pomarańczowe holowniki.