Ratujemy Życie

trzyosobowa drużyna Koła HOPR wraz z nauczycielem na tle baneru Ratujemy życieW sobotę 18 maja w Bydgoszczy podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu z Pierwszej Pomocy „Ratujemy życie” naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna Koła HOPR w składzie: Karolina i Michał z klasy VE oraz Zuzia z IVE.

Nasza ekipa ratunkowa miała za zadanie udzielić pomocy trzem pozorantom poszkodowanym w wypadku. Zadanie nie było proste, gdyż musieli zmierzyć się nie tylko z resuscytacją krążeniowo- oddechową, ale także poradzić sobie z wbitym ciałem obcym, bandażowaniem ran, czy zakrztuszeniem. Jednak ich wiedza i umiejętności pozwoliły im wywalczyć w ogólnopolskich zawodach Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Umiejętność ratowania ludzkiego życia jest bezcenna.