Pokaz Ekipy Ratunkowej

17 maja podczas Jubileuszowego Biegu po Zdrowie w naszej szkole miało miejsce mnóstwo atrakcji. W punkcie medycznym każdy uczestnik miał możliwość skontrolowania swojego ciśnienia tętniczego oraz sprawdzenia wydolności swojego organizmu. Wszystko to za sprawą zaproszonych gości, a mianowicie rodziców-medyków oraz zaprzyjaźnionych studentów medycyny.

Największym jednak wydarzeniem dla Ekipy Ratunkowej SP 47, która to na co dzień zdobywa wiedzę i szlifuje swoje umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, była możliwość zaprezentowania swoich kompetencji przed zaproszonymi gośćmi. Mali ratownicy w reprezentacyjnych koszulkach z zapałem pokazali to, co potrafią. Instruowali, jak tamować krwotok, jak zrobić opatrunki, czy temblak, jak bezpiecznie zdejmować jednorazowe rękawiczki, jak ułożyć nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, czy jak wykonać RKO. Dzięki tej akcji nie tylko uczniowie naszej szkoły mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Swych sił próbowali także rodzice, dziadkowie, a także maluszki, którym entuzjazmu również nie zabrakło. Mali ratownicy zamierzają powtarzać swoje akcje pokazowe. Najbliższa akcja w dzień dziecka, z następną wychodzimy do przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym rodzicom-medykom oraz zaprzyjaźnionym studentom medycyny za pomoc w organizacji punktu medycznego podczas Jubileuszowego Biegu SP 47.

Galeria…