Pies ratownik

Duży brązowy pies ubrany w żółtą kamizelkę stoi na podłodze. W tle ściana z obrazkami na ścianie.Dnia 17 listopada  uczniów naszej szkoły odwiedził specjalny  gość – pies ratownik wodny. Opiekunowie psa bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy  z czworonogami. Dowiedzieliśmy się, że nie każdy pies może zostać ratownikiem. Z uwagi na specyficzne warunki pracy pies ratownik wodny musi mieć określone cechy fizyczne.
Zwykle wyróżniają je gruby, nieprzemakalny podszerstek, gęsta okrywa zewnętrzna, a także błona pławna między palcami. Szkolenie takiego psa trwa bardzo długo i składa się z etapów.  Pies powinien być też odpowiednio duży. Takie psy muszą być bardzo posłuszne i reagować na każdy gest swojego przewodnika. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.🐕🐕 Grupa dzieci siedzących na drewnianej podłodze w sali szkolnej. W tle meble i obrazki na ścianie. Na pierwszym planie leżący pies.Klasa szkolna, na pierwszym planie siedzący chłopiec na podłodze trzyma pomarańczową deskę ratunkową. Po prawej stronie grupa dzieci obserwująca chłopca. Na wprost stoi duży brązowy pies.Czwórka dzieci siedzących tyłem na podłodze w sali szkolnej. W tle ściana z kolorowymi obrazkami i napisem 1c. Pod ścianą siedzący mężczyzna i kobieta zakładająca żółtą kamizelkę dla brązowego psa ratownika.Duży brązowy pies ubrany w żółtą kamizelkę stoi na podłodze. W tle ściana z obrazkami na ścianie. Na drewnianej podłodze siedzą cztery dziewczynki, przed nimi stoi brązowy pies w żółtej kamizelce. W tle kolorowe szafki, nad szafkami kolorowe obrazki na ścianie.Na pierwszym planie chłopiec głaszczący brązowego psa. W tle siedzące dzieci na podłodze, oparte o kolorowe szafki szkolne.