Pies ratownik

Duży brązowy pies ubrany w żółtą kamizelkę stoi na podłodze. W tle ściana z obrazkami na ścianie.Dnia 17 listopada  uczniów naszej szkoły odwiedził specjalny  gość – pies ratownik wodny. Opiekunowie psa bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy  z czworonogami. Dowiedzieliśmy się, że nie każdy pies może zostać ratownikiem. Z uwagi na specyficzne warunki pracy pies ratownik wodny musi mieć określone cechy fizyczne.
Zwykle wyróżniają je gruby, nieprzemakalny podszerstek, gęsta okrywa zewnętrzna, a także błona pławna między palcami. Szkolenie takiego psa trwa bardzo długo i składa się z etapów.  Pies powinien być też odpowiednio duży. Takie psy muszą być bardzo posłuszne i reagować na każdy gest swojego przewodnika. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.🐕🐕 Grupa dzieci siedzących na drewnianej podłodze w sali szkolnej. W tle meble i obrazki na ścianie. Na pierwszym planie leżący pies.Duży brązowy pies ubrany w żółtą kamizelkę stoi na podłodze. W tle ściana z obrazkami na ścianie.Grupa dzieci stoi i siedzi na dywanie na tle kolorowych szafek , obok leży brązowy piesGrupa dzieci stoi i siedzi na zielonym dywanie, po środku siedzi brązowy pies.