Pamiętamy o ptakach

Spadł pierwszy śnieg, uczniowie klasy 3a rozwiesili w szkolnym ogrodzie smakołyki dla ptaków. Podobnie jak w ubiegłych latach, zobowiązali się pomóc ptactwu przetrwać ten trudny dla nich czas. Świadome dokarmianie ptaków polega na wykorzystywaniu wyłącznie żywności, która ptactwu nie zaszkodzi. Są to: ziarna zbóż, różne nasiona, kasze, płatki. Może być także pokrojone  jabłko lub niesolona słonina.
Uczniowie stoją w grupie, część z nich kuca. Niektórzy z nich trzymają w dłoniach pokarm dla ptaków: dzwonek z ziaren, mały, plastikowy karmnik z ziarnami, kule tłuszczowe.
Czworo uczniów stoi przed drzewem, na którym jest zawieszony dzwonek z ziaren.
Sześcioro uczniów stoi przed drzewem, na którym jest zawieszony mały, plastikowy karmnik.Sześcioro uczniów stoi przed drzewem, na którym są zawieszone kule tłuszczowe.