Pamiętamy o ptakach  

 Uczniowie stoją w grupie, część z nich kuca. Dwie dziewczynki trzymają wspólnie karmnik dla ptaków. Świadome dokarmianie ptaków polega na wykorzystywaniu wyłącznie żywności, która ptactwu nie zaszkodzi. Są to: ziarna zbóż, różne nasiona, kasze, płatki. Może być także pokrojone  jabłko lub niesolona słonina.

Spadł pierwszy śnieg, dlatego uczniowie klasy 2a umieścili już w szkolnym ogrodzie samodzielnie wykonany karmnik. Jest on codziennie doglądany i uzupełniany zdrowym pokarmem.

 Uczniowie stoją w grupie, część z nich kuca. Dwie dziewczynki trzymają wspólnie karmnik dla ptaków.   Drewniany karmnik, na daszku kilka imion dzieci oraz napis: klasa IIa, wewnątrz ziarna dla ptaków.    Kilkoro dzieci znajduje się w pobliżu drzewa, na którym umieszczony jest karmnik. Jedna z dziewczynek zagląda do karminka.   Uczniowie stoją w grupie. Jedna z dziewczynek trzyma w dłoniach otwarte opakowanie z ziarnami dla ptaków, dłoń innej dziewczynki jest skierowana w stronę karmnika.