Ogólnopolskie czwartki lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców

19.04.2016 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych organizowanych przez GOKF na obiekcie sportowym SP nr 17 w Gdańsku. Dzieci startowały w biegach na dystansie: 60, 300, 600 i 1000 metrów oraz w konkurencjach technicznych: skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. W zawodach wzięło udział tylko 12 szkół. Każda placówka miała prawo wystawić 15 zawodników i zawodniczek.

Niestety bardzo brzydka pogoda – opady gradu, silne porywy wiatru i niska temperatura powietrza nie sprzyjały młodym lekkoatletom. Szczególnie dotkliwie odczuli to ci, którzy reprezentowali swoje szkoły w konkurencjach technicznych oraz biegach sprinterskich.

Liwia Cheda skoczyła 3,70 m i przebiegła 60 m w czasie 9,19. Piłeczką palantową najdalej (30 m) rzuciły Weronika Wiśniewska oraz Natalia Kowalska, która przebiegła 60 m w czasie 9,28. Trzecie miejsce w biegu na dystansie 600 m zajęła Weronika Wiśniewska uzyskując czas 2:11, tuż za nią na czwartej pozycji znalazła się inna uczennica naszej szkoły Julia Glaza. W biegu na 300 m nalepiej zaprezentowały się Julia Dąbrowska (62,3 sek) oraz Agata Hryciuk (63,3 sek).

Gratulujemy wszystkim młodym lekkoatletom walecznej postawy i wyników sportowych.

Galeria…