Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

Grupa dzieci stoi wokół dwóch ławek, na których są budowle z kolorowych klocków, przypominające arycydzieła światowej architekturyKlasa 1b zakończyła Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania projektowe. Poznały nie tylko dzieła słynnych malarzy oraz   nietypowe sposoby malowania, ale również poszerzyły swoją wiedzę ze sztuki architektonicznej. Maluchy nauczyły się, jak łatwo i ciekawie  można zorganizować wspaniałe zabawy na popołudniowe spotkania z rówieśnikami.

1.TWAL-czyli malowanie linią/jeżyki/
2.Nietypowy pędzel/malowanie korkami, palcami, rozdmuchiwanie farby słomką/
3.Przepis na farbę/ kawa rozpuszczalna/
4.Sztuka użytkowa/papierowe kubeczki z nakrętką, kwiat rozkwitający na wodzie oraz   gra planszowa/
5.Architekci/słynne budowle/
6.Monochromatyzm/kafelki/
7.Kartonowa pomoc/puzzle z   reprodukcji dzieł Olgi Boznańskiej/
8.Sztuka w bibliotece/na podstawie albumu „Malarstwo- Vincent van  Gogh”-wiosenne bukiety; geometryczne rysunki -Wassily  Kandinsky .

Więcej zdjęć w galerii
Dwie dziewczynki siedzą w ławce. Jedna układa obrazek-puzzle . Przed drugą leży biała, duża koperta z naklejoną miniaturką obrazu Olgi Boznańskiej Siedmioro dzieci stoi wokół białej miski z wodą. Uczniowie przyglądają się na wycięte z papieru i pokolorowane kwiatki pływające na wodzie Siedmioro uczniów trzyma papierowy, kolorowy kubek i celuje do niego plastikową nakrętkę przywiązaną do niego na sznurku. Kilkoro dzieci siedzi w ławkach, inni stoją obok ławek. Na stolikach leżą kolorowe plansze z nakrętkami. Grupa dzieci stoi wokół dwóch ławek, na których są budowle z kolorowych klocków, przypominające arycydzieła światowej architektury Na klasowym dywanie ułożonych jest 21 białych kartek z namalowanymi kwiatami w wazonach, otoczonych barwnymi ramkami. Ośmioro dzieci siedzi w ławkach. Przed sobą mają plansze z narysowanymi, różnokolorowymi kolumnami i ułożonymi na nich nakrętkami, po trzy w różnych barwach. W tle są meble klasowe.