Nagroda Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w Ogólnopolskim Konkursie

Dyplom dla drużyny Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku za zdobycie Nagrody Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w XIV Ogólnopolskim Konkursie z Pierwszej Pomocy „Ratujemy życie”.W sobotę, 28 maja w Bydgoszczy podczas finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu z Pierwszej Pomocy „Ratujemy życie” naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna Koła HOPR w składzie: Karolina Fira z klasy 8E, Aleksandra Rożek i Zuzanna Bukowska z klasy 7E.

Nasza ekipa ratunkowa w finale konkursu zmierzyła się z sytuacją kryzysową, jaką był pozorowany atak terrorystyczny. Dziewczęta zadbały o bezpieczeństwo, przeprowadziły resuscytację krążeniowo- oddechową oraz udzieliły pomocy rannym. Warto dodać, że do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 120 szkół z całej Polski, zaś do finału zakwalifikowało się tylko 14 szkół.

Działania naszego zespołu po zsumowaniu wszystkich punktów za czynności podlegające ocenie zostały uwieńczone wyróżnieniem w postaci  Nagrody Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Serdecznie gratulujemy drużynie bezcennych umiejętności ratowania ludzkiego życia.
Dyplom dla drużyny Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku za zdobycie Nagrody Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w XIV Ogólnopolskim Konkursie z Pierwszej Pomocy „Ratujemy życie”.
3 uczennice SP 47 w czerwonych koszulkach siedzą na ławce zwrócone tyłem oczekując na swoją kolejność. W tle dwie uczennice innej szkoły, plakaty, baner konkursowy i stół z rozłożonymi nagrodami. Drużyna SP 47 w składzie 3 uczennice i nauczycielka odbiera nagrody i dyplom od ratowników sędziujących w zawodach. W tle siedzą na krzesłach pozostali członkowie jury konkursowego. Trzyosobowa drużyna SP 47 w Gdańsku w czerwonych koszulkach z wyposażoną apteczką pędzi korytarzem z kierunku upozorowanego zdarzenia. W sali gimnastycznej grupa sześciu umundurowanych uczniów szkoły mundurowej mierzy z atrapy broni do pozorantów udających terrorystów. W tle członkowie jury konkursu, uczniowie, plakat konkursowy i rozstawione na stole nagrody. Drużyna SP 47 w składzie 3 uczennice i nauczycielka pozuje do zdjęcia z dyplomem i nagrodami. W tle członkowie jury konkursowego i napis RATUJEMY ŻYCIE.