Koło PP w Centrum Symulacji Medyczne

Przy otwartym ambulansie stoi 19 uczniów koła PP wraz z lekarką ubraną w biały fartuch. Wszyscy pozują do grupowego zdjęcia. Uczniowie Koła Pierwszej Pomocy zostali zaproszeni do Centrum Symulacji Medycznej GUMed w Gdańsku na zajęcia, podczas których mieli okazję samodzielnie wykonać badanie USG czy EKG. Zaopiekowali się poszkodowanym, sprawdzili przytomność, oddech i zmierzyli ciśnienie. Na koniec zwiedzili symulowany Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz ambulans. Zajęcia były pasjonujące. Ogromne podziękowania za ponowne zaproszenie kierujemy do Pana prof. dr hab. Leszka Bieniaszewskiego, kierownika Centrum Symulacji Medycznej GUMed.
Na schodach przed wejściem do Centrum Symulacji Medycznej w trzech rzędach stoją uczniowie Koła PP wraz z nauczycielką. Wszyscy pozują do zdjęcia.

W symulowanym SORze stoi profesor i lekarka w białym fartuchu, grupa dzieci stoi obrócona w stronę profesora. W tle widać szpitalne łóżko i respirator.

Na holu trzej uczniowie klasy trzeciej wykonują badanie USG na fantomie, w tle na monitorze laptopa wyświetla się obraz USG.

Na holu przy lekarce ubranej w biały fartuch stoi 7 uczniów. Jedna z uczennic trzyma głowicę aparatury USG na klatce piersiowej fantoma, a na monitorze laptopa wyświetla się obraz USG.