Klasa 6b odwiedziła Sąd Rejonowy w Gdańsku

Część uczniów z klasy 6B siedzi, a pozostali stoją dookoła posągu greckiej bogini Temidy. Wśród nich stoi kobieta w zielonym ubraniu.Jakie konsekwencje mogą ponieść nieletni za czyny karalne mieli okazję przekonać się uczniowie klasy 6b podczas symulowanej rozprawy, w której wzięli udział 22 marca 2024 roku w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku. Rozprawę poprowadziła sędzia Monika Krajka-Pawlak. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role ze scenariusza. Tematem rozprawy było pobicie chłopaka, który padł ofiarą kłamstwa byłej dziewczyny napastnika.

Ponadto uczniowie mieli okazję poznać sąd od zaplecza, zwiedzili „niebieski pokój, areszt oraz dowiedzieli się co oznaczają atrybuty greckiej bogini -Temidy i jak ważna jest KONSTYTUCJA w życiu każdego Polaka.

Bardzo dziękujemy #PółnocnejGrupieEdukacyjnej za możliwość wzięcia udziału w tak niezwykłej lekcji z zakresu edukacji prawnej 💚

Uczniowie klasy 6b stoją ustawieni w dwóch szeregach na schodach przed budynkiem sądu. Uśmiechnięci uczniowie klasy 6b siedzą w pokoju przesłuchań. Cztery dziewczynki z klasy stoją. W pokoju jest czarne biurko z komputerem, lustro weneckie i okno. Uczniowie stoją zamknięci za kratami w areszcie. W jednym z nich znajdują dziewczynki, a w drugim chłopcy. Część uczniów z klasy 6B siedzi, a pozostali stoją dookoła posągu greckiej bogini Temidy. Wśród nich stoi kobieta w zielonym ubraniu. Uczniowie klasy 6b siedzą na ławkach w trzech rzędach w sali rozpraw. Przy oknie stoi kobieta. W sali rozpraw po lewej stronie siedzi pani prokurator, po prawej stronie siedzą obrońcy. Na wprost siedzą sędziowie oraz obok stoi kobieta. W sali rozpraw na krzesłach przy biurku siedzą: dziewczynka i chłopiec przebrani za sędziów. Na biurku znajduje się komputer i telefon. W sali rozpraw przy biurku siedzi dziewczynka i chłopiec przebrani za obrońców sądowych. W Sali rozpraw przy biurku siedzi dziewczynka przebrana za prokuratora.