Gdańskie Lwiątka w Domu Uphagena

20 uczniów klasy 2c stoi i rozgląda się po zabytkowym salonie, obok stoi przewodniczka. W tle trzy okna z zasłonami i kryształowy żyrandolTym razem klasa 2c w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek wybrała się na lekcję muzealną pt. „Mała historia zabytku” do Domu Uphagena. Uczniowie podziwiali jedną z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych do zwiedzania.W kamienicy Johanna Uphagena oglądali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze: sień, kupiecki kantor, salonik na antresoli, pokój muzyczny, czy kuchnię ze spiżarnią.20 uczniów klasy 2c stoi i rozgląda się po zabytkowym salonie, obok stoi przewodniczka. W tle trzy okna z zasłonami i kryształowy żyrandolW sieni Domu Uphagena stoją uczniowie klasy 2c wraz z przewodniczką. W tle schody, antresola i ozdobna lampa.Na ulicy Długiej w Gdańsku stoi 20 uczniów klasy 2c wraz z wychowawcą w dwóch rzędach. W tle kamienice i Ratusz Miasta.W jadalni Domu Uphagena stoją uczniowie klasy 2c wraz z przewodniczką. W tle dwa okna, obrazy, krzesło i kryształowy żyrandol.W zabytkowej kuchni Domu Uphagena stoją uczniowie klasy 2c. W tle figura kucharki, regał z naczyniami oraz dwa kociołki.