Gdańskie Lwiątka poznają swoje miasto

W jednej z sal Ratusza Głównego Miasta na karimatach siedzą uczniowie w trzech rzędach. Przed mini stoi przewodniczka ubrana w dawny strój oraz gdański mebel ze zdjęciami i insygniami władzy. W tle czerwone ściany oraz zdobiony kominek. Uczniowie klasy 1c w ramach programu Akademia Gdańskich Lwiątek wybrali się na wycieczkę po Gdańsku. Zwiedzili Starówkę, Bazylikę Mariacką i statek muzeum „Sołdek”. Wzięli również udział w lekcji muzealnej pt. „Mała Historia Zabytku” w Ratuszu Głównego Miasta oraz w pokazie multimedialnym na temat historii Bazyliki Mariackiej. Pogoda dopisała, na koniec były lody, więc wycieczka okazała się bardzo udana.

Na tle Starówki, Motławy i statku „Sołdek” stoi ustawiona w szeregu klasa 1c. Na końcu szeregu stoi ojciec- opiekun. W jednej z sal Ratusza Głównego Miasta na karimatach siedzą uczniowie w trzech rzędach. Przed mini stoi przewodniczka ubrana w dawny strój oraz gdański mebel ze zdjęciami i insygniami władzy. W tle czerwone ściany oraz zdobiony kominek.

Pod pokładem statku „Sołdek” przed radiostacją stoi dziesięcioosobowa grupa uczniów klasy 1c. Sześciu uczniów dotyka guzików radiostacji