Finał konkursu „Jestem Ekobohaterem”

Dziękujemy wszystkim uczniom klas 4 – 7 za aktywny udział w konkursie na plakat promując tym samym ekologiczne zachowania.

Nagrody i wyróżnienia na etapie naszej szkoły otrzymali uczniowie:

I miejsce – Aleksandra Śliwińska z kl. 7eObraz przedstawia głowę jelenia, na rogach którego po obu stronach zawieszone są worki na śmieci. Jeleń wynosi z lasu śmieci

II miejsce – Nadia Michalik 7eNa pierwszym planie umieszczona jest dziewczynka w masce na twarzy filtrującej powietrze w środowisku zniszczonym, zasnutym trującymi oparami. Po lewej stronie wymowny napis „Ziemia umiera”

II miejsce – Justyna Żaba kl. 4cNa pierwszym planie leci bocian w dziobie trzymający worek ze śmieciami. Posegregowane śmieci zamierza on wrzucić do specjalnych, tematycznych pojemników na śmieci

Wyróżnienie – Justyna Siwik 6ePrzedstawia symboliczny las, z którego wyfruwa ptak trzymający w dziobie worek ze śmieciami znalezionymi w lesie. Po prawej stronie pracy wymowny napis” Ludzie! Pomóżcie! Śmieci same się nie wyniosą!”Wyróżnienie – Oliwia Wasilewska kl. 5bPo prawej stronie znajduje się zielone drzewo symbolizujące zadbane środowisko. Na dole pracy, na zielonej trawce , stoją pojemniki na posegregowane śmieci: Papier, Szkło, Plastik, Bio, Zmieszane. Do pojemników wpadają odpowiednio posegregowane już śmieci. U góry napis ”Segreguj dla planety!”Wyróżnienie – Kasia Marek kl. 7dPrzedstawia dziewczynkę znajdującą się w środku parku. Po bokach pracy napisy: „ Ten park jest czysty”, „Jestem Superbohaterem !”, „Ratujmy Ziemię!”Wyróżnienie – Natalia Puzio kl. 7fW centralnej części duży żółw symbolizujący zieloną Ziemię z ekologicznymi wiatrakami, pojemnikami na posegregowane śmieci, zielone drzewa. Na dole pracy dwa kominy z założonymi filtrami i napis „ECO”