Filharmonia Bałtycka

W miesiącu grudniu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu muzycznym w Filharmonii Bałtyckiej pt. „Mikołajkowa Symfonia”.  Koncert rozpoczęło poszukiwanie tajemniczej „duszy” w skrzypcach, altówce, wiolonczeli i kontrabasie. Z tych instrumentów została zbudowana orkiestra smyczkowa, która zaprezentowała niezwykłe utwory skomponowane przez Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Straussa, sławnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.

Aby świętowanie z Mikołajem było wyjątkowe, było nie tylko słuchanie, ale także śpiewanie w stylu kolędowym, trochę klasycznym, swingowym a nawet rock’n’rollowym. Uwieńczeniem tej wspaniałej muzycznej przygody było wysłuchanie Symfonii Dziecięcej Josepha Haydna, opowiadającej o przygodach w lesie. A na koniec.. wspólny taniec z Mikołajem na estradzie.

I chociaż było bardzo zimno… w drodze do Filharmonii, odwiedziliśmy kilka zabytkowych miejsc naszego miasta.