Rowerowy Autochodzik

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas 0 ”B” i I „E” biorą udział w programie edukacyjnym z zakresu edukacji komunikacyjnej, którego celem jest przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo, różnorodność sposobów przemieszczania oraz ról jakie pełnią najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego – dzisiaj i w przyszłości.

Hasła programu to:

CHRONIĆ – Zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poprzez uczenie oraz utrwalenie prawidłowych postaw i nawyków przydatnych w poruszaniu się jako pieszy, pasażer, kierowca.

UCZYĆ – Efektywny proces nauczania oparty na przekazywaniu wiedzy o ruchu drogowym w oparciu o zabawy symulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, słuchowe czy ruchowe.

ROZWIJAĆ – Rozwijanie praktycznych umiejętności u dzieci do 7 lat, które w sposób naturalny i bez specjalnego wysiłku nabywają różnoraką wiedzę, w tym o zachowaniu na drodze.

Nasze zespoły noszą nazwy: 0 „B” – Tuptusie,  I „E” – „Ekierki”.

W miesiącu listopadzie obie drużyny, w ramach programu, wzięły udział w konkursieDROGOWE RYMOWANKI. Zadaniem dzieci było wymyślenie krótkich rymowanych wierszyków na temat drogi, pieszych, rowerzystów, kierowców. Naszym uczniom bardzo spodobał się ten konkurs i wymyślili ich niezwykle dużo, za co zostali hojnie nagrodzeni.

• 3 osoby z zespołu Tuptusiów zostały wylosowane i w nagrodę dostały kaski rowerowe. Szczęśliwcami byli: Kamila Hirsh, Wojtek Chmielewski oraz Natalia Puzio.
  • Wszyscy autorzy rymowanek dostali opaski odblaskowe na rękę ufundowane przez Miasto Gdańsk.
  • Dodatkowo nasza szkoła została wyróżniona za liczną twórczość dzieci i na początku grudnia obie drużyny brały udział w specjalnie przygotowanych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz dostały kuferki z nagrodami, które przydatne będą podczas zdobywania kolejnych etapów rajdu.

Galeria…