Festyn z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przy Radzie Miasta Gdańska

Światowy Dzień Książki w Gdańsku nie może się odbyć bez udziału uczniów SP 47. 24 maja w piękny, słoneczny dzień, młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami gdańskich szkół podstawowych, wzięli udział w corocznym festynie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zorganizowanym przez Radę Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku.

Nasi uczniowie barwnie i pomysłowo przebrani za postacie z bajek nieśli emblemat SP 47 oraz hasła promujące czytanie. Dzięki pięknym kostiumom uczniowie naszej szkoły zostali dostrzeżeni przez organizatorów, a nasza szkoła wygrała konkurs na „Najlepiej przebraną szkołę w Gdańsku”. Dzieci w pełni zasłużyły na nagrody książkowe, które otrzymały.

Podczas Festynu przy Radzie Miasta miało miejsce również uroczyste podsumowanie miejskich konkursów związanych z Dniem Książki. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater literacki” wygrała Sola, uczennica klasy III C. Laureatką konkursu literackiego pt. „Morskie Opowieści” została Natalia z klasy VIC. Natomiast Ola z klasy VIC została wicemistrzem ortografii. Gratulujemy sukcesów!

Największą frajdę podczas Festynu sprawiły dzieciom występy artystyczne i gry sportowe. Popcorn i wata cukrowa dla wszystkich to było coś! Piękna, słoneczna pogoda i dobre humory dopisały. W przyszłym roku również wybieramy się na baśniowy festyn.

Galeria…