Dzień Zdrowego Śniadania

Dwudziestu dwóch uczniów ubranych w fartuszki stoi wokół ławki na której leżą na papierowych talerzykach i serwetkach przygotowane przez nich kanapki.Nasi uczniowie już od najmłodszych lat kształtują zdrowe nawyki żywieniowe i Dzień Zdrowego Śniadania na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. To doskonała okazja do tego, by przekazać dzieciom wiedzę na temat roli śniadania w ich diecie i zdrowego odżywiania.

Tego dnia uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych samodzielnie przygotowali i wspólnie zjedli drugie śniadanie. Były kolorowe kanapki, świeżo wyciskane soki oraz różne sałatki.🥪🥗 🥛 Dzieci wykonywały prace plastyczne, oglądały filmiki edukacyjne i i chętnie dzieliły się swoimi dobrymi praktykami👋💪

Po obu stronach długiego stołu nakrytego obrusem siedzą uczniowie. Przed nimi leżą talerzyki z kanapkami oraz miseczki z sałatkami owocowymi i płatkami. Dzieci uśmiechają się i mają uniesione w górę kciuki.
Uczniowie ustawieni w dwóch rzędach trzymają w dłoni kubeczki z sokiem. Pierwszy rząd stoi na tle dwóch tablic. Dzieci w drugim rzędzie kucają, a przed nimi na ławkach leżą talerzyki, śniadaniówki, pomidory, jogurty, pomarańcze, soki w butelkach i deski do krojenia.
Uczniowie siedzą przy ławkach w czteroosobowych zespołach. Na środku ławki leżą talerzyki, śniadaniówki, rzodkiewki, pomidory, jogurty, pieczywo i deski do krojenia.
Uczniowie ustawieni w dwóch rzędach trzymają w dłoniach swoje prace plastyczne przedstawiające propozycje zdrowego śniadania. Czternastu uczniów stoi na tle dwóch tablic, a siedmioro siedzi przed nimi na podłodze.
Dzieci ustawione w trzech rzędach w dłoniach trzymają własnoręcznie wykonane kanapki na papierowych talerzykach. W tle meble na których stoją gry, książki i zabawki.Dwudziestu dwóch uczniów ubranych w fartuszki stoi wokół ławki na której leżą na papierowych talerzykach i serwetkach przygotowane przez nich kanapki.
W klasie, w pięciu ławkach parami siedzą dzieci. Przed nimi na papierowych talerzykach i serwetkach leżą przygotowane przez nich kanapki. W klasie, w trzech ławkach siedzi pięcioro dzieci. Przed nimi na papierowych talerzykach i serwetkach leżą przygotowane przez nich kanapki, jabłka i śniadaniówki.Osiemnaścioro uczniów ustawionych w dwóch rzędach trzyma w dłoniach papierowe talerzyki i deseczki z kanapkami. W tle szafki, na których leża gry i zabawki. Na ścianie wisi tablica i papierowe parasole.Przy ławkach ustawionych w półkolu siedzi osiemnaścioro dzieci. Przed nimi leżą kanapki, śniadaniówki, bidony i piórniki. Dzieci mają uniesioną dłoń i machają.