Barbórka, czyli Dzień Górnika

ok 15 dzieci siedzi w kole. Rysują prace plastyczną -praca górnika. Na głowach mają papierowe czapki górnicze-czako.Dzisiaj w klasach 0A i 0B obchodziliśmy Dzień Górnika – Barbórkę. Dzieci dowiedziały się jak powstaje węgiel, w jaki sposób jest wydobywany oraz jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią.
Poznały też wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, wykonały pracę plastyczną za pomocą węgla rysunkowego, po której większość z nich wyglądała jak prawdziwy górnik A na koniec zajęć zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w samodzielnie wykonanych czapkach z pióropuszem tzw. czako.ok 15 dzieci siedzi w kole. Rysują prace plastyczną -praca górnika. Na głowach mają papierowe czapki górnicze-czako. ok 20 dzieci znajduje się na szkolnym korytarzu. Pierwszy rząd siedzi, drugi rząd stoi. Trzymają duży brystol, na których namalowano węglem rysunki związane z tematem górnictwaok 20 dzieci siedzi na macie. Na głowach mają papierowe czapki górnicze-czako. Przed dziećmi leżą różne rodzaje węgla.: ok 20 dzieci znajduje się w sali lekcyjnej. Pierwszy rząd siedzi, drugi rząd stoi. Na głowach mają papierowe czapki górnicze-czako.