Akcja Fit Plecak dla klas 0-III

Uśmiechnięte dzieci siedzą w klasie na dywanie. Na środku leży plecak, a przy nim dwa albumy, maskotki, spinnery, gumowa zabawka, lusterko i karty. W ramach naszej corocznej Akcji Fit Plecak dla klas 0-III uczyliśmy się prawidłowo pakować plecaki, a korzystając z wagi elektronicznej i sprężynowej dokonaliśmy pomiaru ciężaru aż 199 tornistrów. Akcja miała na celu odciążenie szkolnych plecaków oraz kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała naszych uczniów. Wszystko po to, aby plecaki nie przekraczały normy 10-15% ciężaru ciała dzieci.

Kilka cennych rad dla uczniów:

– Pakuj plecak zgodnie z planem lekcji.

– Pozostaw w szkole te przybory szkolne, których nie trzeba używać codziennie.

– Zakładaj plecak na oba ramiona.

– Rozkładaj równomiernie ciężar w plecaku.

20 uczniów klasy 1c stoi w trzech rzędach w sali lekcyjnej i pozuje do zdjęcia z plecakami na tle tablicy multimedialnej z wyświetlonym napisem Piosenka o lekkim tornistrze. Na wadze elektronicznej stoi jeden plecak Uśmiechnięta dziewczynka waży swój plecak, a koleżanka stojąca obok odczytuje pomiar. Uśmiechnięte dzieci siedzą w klasie na dywanie. Na środku leży plecak, a przy nim dwa albumy, maskotki, spinnery, gumowa zabawka, lusterko i karty.