Zajęcia z ornitologiem

12 dzieci znajduje się w szkolnym ogródku. Pierwszy rząd kuca, drugi stoi. Dzieci trzymają w rękach karmnik i budę dla ptaków.23 stycznia klasy 0A i 0B odwiedził ornitolog. Tematem spotkania byli nasi skrzydlaci przyjaciele. 🐦 Podczas prezentacji dzieci poznały nazwy, wygląd i zwyczaje ptaków. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych informacji na temat ptaków przylatujących na wiosnę na nasze tereny, jak również o ptakach zostających na zimę w Polsce. Otrzymaliśmy też sporo cennych uwag na temat dokarmiania ptaków. Atrakcją zajęć było również zbudowanie karmnika i budki, które zostaną umieszczone w szkolnym ogrodzie. Z pewnością nasze dzieci zyskały dużo nowych wiadomości, które ułatwią im dalsze zdobywanie wiedzy.
12 dzieci znajduje się w szkolnym ogródku. Pierwszy rząd kuca, drugi stoi. Dzieci trzymają w rękach karmnik i budę dla ptaków. ok. 20 dzieci i pan ornitolog znajdują się w sali lekcyjnej. Pierwszy rząd kuca, drugi stoi. Dziewczynka trzyma w rękach budę dla ptaków. Ok. 20 dzieci siedzi w kole na macie w sali lekcyjnej. Po lewej stronie stoi pan ornitolog. Pan ornitolog pomaga dziewczynce zamontować boczną ściankę karmnika dla ptaków. Wokoło nich grupa dzieci. Pan ornitolog pomaga dziewczynce zamontować boczną ściankę budki dla ptaków. Wokoło nich grupa dzieci.