XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie klas czwartych w sali lekcyjnej, trzymają w rękach tabliczki mnożeniaW tym roku już po raz jedenasty odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W naszej szkole od początku września uczniowie klas IV przypominali sobie i ćwiczyli ten jakże ważny element matematycznej edukacji. Powstały piękne plakaty na temat tabliczki mnożenia a w wyniku eliminacji w każdej z czwartych klas zostało wyłonionych po pięć najlepszych osób, które wzięły udział w konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia. W pierwszym etapie uczniowie losowali pytania z przykładami mnożenia liczb w zakresie 100. Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy osoby, których zadaniem było rozwiązać zadania o wyższym poziomie trudności. Decydowała poprawność i czas udzielenia odpowiedzi. Rywalizacja była zacięta i towarzyszyło jej sporo dobrej zabawy.
Zwycięzcami oraz naszymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:

• I miejsce – Ignacy Jakubowski klasa 4c
  • II miejsce – Paweł Sitkowski klasa 4a
  • III miejsce – Małgorzata Wiśniewska 4c

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a pozostałych zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia, co przyśpiesza rachunki w trakcie lekcji matematyki oraz ułatwia życie codzienne tam gdzie trzeba coś policzyć.

Organizatorzy:
Agnieszka Wala i Bartosz Pianowski