Wycieczka na statek „Sołdek”

Klasa 0B niedawno miała okazję wybrać się do Narodowego Muzeum Morskiego na lekcję muzealną pt. „Myszkowanie po zakamarkach statku”. Lekcja ta odbyła się na ogromnym statku „Sołdek”.Po statku oprowadzała nas przewodniczka myszka okrętowa Rozalia, która przygotowała moc zagadek i niespodzianek. Poznaliśmy historię tego masowca, dowiedzieliśmy się jak jest napędzany oraz zobaczyliśmy pomieszczania znajdujące się pod pokładem. To była bardzo interesująca lekcja muzealna!Kilkunastu osobowa grupa uczniów zwiedza statek. W tle jest nabrzeże Motławy z kamienicami.Pod pokładem statku „Sołdek” za szkłem stoi model statku dalekomorskiego. W tle uczniowie klasy 0b oglądający model.

Grupa uczniów stoi ubrana w kamizelki odblaskowe. Z tyłu za nimi jest duży komin.