Wycieczka klasy 5B na statek „Sołdek”🚢

28.03.2023r. klasa 5B zwiedziła zacumowany przy nabrzeżu wyspy „Ołowianka” statek-muzeum „SołdekDzieci poznały historię tego masowca, dowiedziały się jak jest napędzany i zobaczyły pomieszczania znajdujące się pod pokładem. To była bardzo interesująca lekcja muzealna.
Zajęcia odbyły się w ramach  #ProgramEdukacjiMorskiej

Uśmiechnięci uczniowie klasy 5B stoją ustawieni w szeregu. Ubrani są w kurtki i na głowach mają czapki. Z tyłu za nimi jest duży czerwono-czarny statek oraz nabrzeże Motławy. Kilkunastu osobowa grupa uczniów zwiedza statek. Przed nimi stoi przewodnik. W tle jest nabrzeże Motławy z kamienicami. Uczniowie wraz z przewodnikiem stoją dookoła prostokątnej barierki i oglądają eksponaty. W tle są drzwi statku. Trzy dziewczynki i jeden chłopiec ubrani w kurtki czapki stoją przy zabytkowej radiostacji statku. Kilkunastu osobowa grupa uczniów stoi w rozsypce wraz z przewodnikiem w kotłowni statku Sołdek. Dwie uśmiechnięte dziewczynki stoją przy telegrafie maszynowym. Kilkunastu uczniów stoi ustawionych w szeregu na tle bramy zabytkowej Katowni zbudowanej z czerwonych cegieł.