Wielki Maraton Czytelniczy 2022/2023

Logo: Wielki Maraton Czytelniczy Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas II- III oraz IV-VIII do uczestnictwa w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

Opiekunowie klas II-III: bibliotekarki oraz wych. klasy Ia
Opiekunowie klas IV- VIII: poloniści
Zadaniem maratończyków jest przeczytanie co miesiąc jednej książki z listy lektur opracowanej przez Organizatora i przystąpienie na terenie naszej szkoły do pisemnego testu sprawdzającego jej znajomość i zrozumienie. Tytuł kolejnej lektury do przeczytania jest podany po napisaniu testu. Prosimy Rodziców o pomoc w pozyskaniu książek dla swoich dzieci. Regulamin konkursu, lista lektur oraz inne dokumenty  na stronie Organizatora.WMC 2022/2023