Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej

Grupa uczniów stoi w szeregu i odbiera od wychowawczyni dyplomy pasowania na ucznia. Za nimi stoi pani dyrektor i poczet sztandarowy. Dalej siedzą uczniowie, a w tle wisi godło na pionowej biało-czerwonej fladze i napis: Całe życie jest szkołą.13 października 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!Troje uczniów składa ślubowanie wyciągając dwa palce w stronę sztandaru. Za nimi ślubują pozostali pierwszoklasiści. Dajej tablica z napisem: ślubuję i godło Polski zawieszone na pionowej biało-czerwonej fladze. Trójka uczniów trzyma dyplomy pasowania na ucznia, a za nimi stoi pani dyrektor z dużą kredką. Dalej stoi wychowawczyni i siedzą uczniowie na tle tablicy z napisem:250 lat Komisji Edukacji Narodowej 1773-2023. Grupa uczniów stoi w szeregu i odbiera od wychowawczyni dyplomy pasowania na ucznia. Za nimi stoi pani dyrektor i poczet sztandarowy. Dalej siedzą uczniowie, a w tle wisi godło na pionowej biało-czerwonej fladze i napis: Całe życie jest szkołą. W trzech rzędach na ławkach dzieci chłopcy i dziewczynki ,ubrani na galowo w białe bluzki i granatowe spodnie oraz odświętne sukienki. Grupa dzieci ubranych w biało- czarne stroje galowe, stoi w dwóch rzędach na tle granatowej kotary. Po lewej stronie stoi wychowawczyni. W tle napis: 250 lat Komisji Edukacji. Na pierwszym planie grupa dziewczynek i chłopców ubranych na galowo stoi w szeregu. Pani Dyrektor podaje rękę pierwszemu z lewej strony chłopcu. W tle granatowa kotara, na środku napis: Całe życie jest szkołą. Po lewej stronie biało-czerwona kotara z białym orłem na czerwonym tle.