Tydzień zdrowego kręgosłupa

W ramach corocznych obchodów Tygodnia Zdrowego Kręgosłupa uczniowie zapoznali się z wystawą ilustracji na temat:

•    budowy kręgosłupa,

•    różnic między postawą prawidłową i nieprawidłową,

•    rodzajów zniekształceń kręgosłupa,

•    higieny kręgosłupa na co dzień,

•    odciążających kręgosłup  pozycji ciała,

•    szkolnego zestawu porad jak dbać o zdrowe plecy.

Poza wystawą wzięli czynnie udział w przedsięwzięciu  „BRZUSZKARNIA”. Wykonali  mnóstwo różnych ćwiczeń wzmacniających wszystkie mięśnie brzucha.

Każde wykonane ćwiczenie zostało policzone przez nauczycieli gimnastyki.

Od Waszego zaangażowania zależał wynik końcowy ilości wykonanych ćwiczeń mięśni brzucha. Wylaliście sporo potu. Sumy wykonanych ćwiczeń robią wrażenie.

Oto wyniki:

•    10 czerwca w piątek uczestnicy 5 grup korekcyjnych wykonali 26 140 „brzuszków”,

•    13 czerwca w poniedziałek uczestnicy 7 grup korekcyjnych wykonali 19 478 „brzuszków”,

•    14 czerwca we wtorek uczestnicy 6 grup korekcyjnych wykonali 27 000 „brzuszków”,

•    15 czerwca w środę uczestnicy 6 grup korekcyjnych wykonali 27 060 „brzuszków”,

•    16 czerwca w czwartek uczestnicy 6 grup korekcyjnych wykonali 33 925 „brzuszków”.

•    Ogółem przez cały tydzień 30 grup ćwiczących wykonało 133 603 różnego rodzaju ćwiczenia na mięśnie brzucha.

•    Średnio każdy uczestnik „BRZUSZKARNI” wykonał około 600 ćwiczeń mięśni brzucha w czasie jednej lekcji gimnastyki.

•    Najintensywniej ćwiczyli uczniowie grupy II klasy III C wykonując 720 „brzuszków” na osobę.

• 698 „brzuszków” na osobę wykonała grupa II klasy III D.
  • Na wyróżnienie zasługują jeszcze grupa II klasy IE – 691 „brzuszków” oraz grupa II klasy II C – 682 „brzuszki”.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ĆWICZĄCYM WYNIKÓW I UDZIAŁU W PRZEDSIĘWZIĘCIU!