Terenowa ścieżka zdrowia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW listopadzie 2014 roku na terenach zielonych naszej szkoły klasy drugie rozegrały zawody sportowe z elementami wiedzy o prawidłowej i wadliwej postawie ciała na trasie terenowej ścieżki zdrowia.

Dzieci musiały wykazać się wytrzymałością, zwinnością i siłą fizyczną a również wiedzą na temat dbałości o zdrową postawę ciała. Zagadki tegorocznej ścieżki zdrowia bazowały na wiedzy zdobytej przez uczniów w klasach pierwszych podczas warsztatów „Mamy zdrowe kręgosłupy” i zagadnieniach teoretycznych poruszanych w czasie zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Oprócz zadań teoretycznych drugoklasiści doskonalili  sprawność fizyczną wykonując kolejne, różnorodne zadania sprawnościowe. Uczniowie musieli celnie strzelać i rzucać, utrzymać równowagę na przeszkodach, wykazać się siłą przenosząc ciężary oraz zwinnie  skakać nad płotkami.

Trasa ścieżki zdrowia poprowadzona została na terenach zielonych naszej szkoły. Bieg przełajowy,  poprzedzający kolejne zadania ruchowe oraz teoretyczne, rozegrano na dystansie 350 metrów.

Każdy dwuosobowy zespół pokonał w sumie 5 okrążeń biegowych, co dało w sumie dystans 1750 metrów. Lepiej biegający pomagali słabszym trzymając się za ręce. Pary współpracowały rozwiązując wspólnie zadania teoretyczne. Zespoły rywalizowały ze sobą  zdobywając punkty za szybkość oraz za wiedzę. Za rozwiązanie zagadek można było zdobyć maksymalnie 10 punktów, tyle samo można było uzyskać pokonując całą trasę najszybciej w swojej grupie. Końcowy wynik współzawodnictwa to suma punktów za wiedzę i szybkość.