Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Dla uczczenia Święta Niepodległości w naszej szkole uczniowie klas 4-6 wzięli udział w projekcie „Piękna nasza Polska cała”, którego celem było ukazanie kultury regionalnej naszego kraju. Klasy przygotowały informacje na temat regionów Polski – położenia, zwyczajów, potraw, gwary, stroju oraz miejsc wartych odwiedzenia. Zebrane informacje uczniowie opracowali i ukazali na barwnych plakatach.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W środę 10 października o godzinie 11:11 odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, by w ten sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klasy II oraz III uczciły Dzień Niepodległości w nietypowy i atrakcyjny sposób, uczestnicząc w zajęciach Aqua Aerobicu podczas lekcji na basenie. Zabawie przy muzyce nie było końca a czas zleciał jak z bicza strzelił.
Aqua aerobic to nowoczesna forma zajęć fitness w wodzie czyli ćwiczenia w wodzie w postaci prostych choreografii. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe, ćwiczenia z kolei są bardzo bezpieczne i efektywne. Woda stawia opór 12-krotnie większy niż powietrze i podczas każdego ruchu w wodzie trzeba pokonać ten opór, a jednocześnie woda unosi ciało. Siła wyporu wpływa na odciążenie, co ułatwia również wykonywanie ćwiczeń.
Nasi najmłodsi uczniowie mogli się o tym przekonać, wykonując w wodzie różnorodne zadania ruchowe w formie zabawy, a jednocześnie wzmacniali poszczególne partie mięśniowe.