„Święto Niepodległości”

Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają.
Źli ludzie, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają”
Johann Wolfgang von Goethe.

W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Czym jak nie pieśnią uczcić to święto? Bo to właśnie pieśni są w stanie przekazać ogrom emocji, jakie nam na co dzień towarzyszą.

A jeśli jest to pieśń patriotyczna, często śpiewana nie tylko przez rodziców, ale i dziadków to jest to przepiękny moment, który nie tylko chwyta za serce, ale też łączy pokolenia.

Koncert pieśni patriotycznej ma w naszej szkole już kilkuletnią tradycję. Jednak w tym roku formuła , z racji obostrzeń związanych z pandemią jest nieco inna. Każda klasa przygotowała jeden utwór, którego wykonanie zostało nagrane i zaprezentowane na forum pozostałych klas. Uczniowie przygotowali też niecodzienne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego, który od 1927 stał się hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.
Zapraszamy do wysłuchania hymnu w wykonaniu klas I-III i oddziału przedszkolnego.