Święto Książki

27 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Książki. Przedstawiciele wszystkich klas IV- VI zaprezentowali gawędy o wybranych przez siebie książkach przygotowane metodą booktalkingu. Chcieli w ten sposób podzielić się ze słuchaczami swoim entuzjazmem i zachęcić do ich przeczytania. W specjalnie stworzonym, sprzyjającym nastroju przedstawili bohaterów i główne wątki  książek, uwzględniając tylko najbardziej „kuszące” fragmenty.

Aby  bardziej zainteresować słuchaczy, uczestnicy wykorzystywali różne metody i sposoby przedstawienia – prezentację multimedialną, podkład muzyczny, przebranie, ekspresję ruchową. Wszystko miało formę zmagań konkursowych. Gawędy były oceniane przez wszystkich uczniów, którzy oddali swój głos na wybraną przez siebie prezentację.

Najwięcej głosów zdobyli:

Weronika Targońska z kl. VIc za prezentację książki „Nagle w głębi lasu” Amosa Oza

Weronika Wendt z kl. Vd, która zaprezentowała książkę „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla

Julia Ossowska z kl. VIb z gawędą o „Harrym Potterze” J.K. Rowling

Jakub Majewski z kl. Vc, który zachęcał do przeczytania „Mateuszka” Elviry Lindo

Julia Jakubowska z kl.Vb za prezentację książki Holly Webb „Iga tęskni za domem”.

Zmaganiom literacko – aktorskim towarzyszył też konkurs plastyczny na plakat propagujący czytelnictwo i nawiązującej do wybranej przez siebie, przeczytanej książki. Najciekawsze plakaty zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym i ocenione przez komisję konkursową, w skład której weszły nauczycielki języka polskiego oraz pani bibliotekarka.

Zwycięzcami zostali:

Kornelia Kuklińska z VI b – I miejsce

Michalina Sitarska z V c – II miejsce

Wiktoria Puzio z IV c – III miejsce

Marta Osuch z VI a – wyróżnienie

Maria Marciniak z IV d – wyróżnienie

Maja Grabowska z IV d –  wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w imprezie.

Galeria…