Dzień Dyni

Na tablicy jest dekoracja przedstawiająca 3 dynie i zielone łodyżki. A pod nią na snopku siana leży ogromna pomarańczowa dynia wykonana z materiału. Po raz kolejny w naszej szkole, niewątpliwie gwiazdą jesieni została dynia.Dnia 28 października świętowaliśmy „Dzień Dyni”. Tego dnia królował kolor pomarańczowy, również na stołówce gdzie serwowano pyszny krem z dyni. Na zajęciach uczniowie wykonywali prace plastyczne i rozwiązywali dyniowe zadania.
Dla klas 1-3 odbył się konkurs fotograficzny „Jesienny portret z dynią” oraz konkurs kulinarny „Dyniowe smaki” dla klas 4-8. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a komisje konkursowe miały trudny wybór.

W konkursie fotograficzny wszystkie zdjęcia były piękne i jesienno-dyniowe, ale wyłoniono te najciekawsze które należą do: Kuby z 3A, Oliwii z 2B i Nadii z 1A. Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia dla: Ignacego z 1C, Alicji z 1A, Karola z 2A, Stasia i Marka z 2B. Były dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Nagrody za konkurs kulinarny zostaną wręczone w środę 2 listopada.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę

Stół nakryty białym obrusem i serwetką w zygzaki. Na stole od lewej stoi ciasto w szklanym naczyniu, pokrojone w trójkąty, kolejne ciasto, pomiędzy wizytówka z przyklejonymi karteczkami i dynią z papieru, na wizytówce napis TARTA DYNIOA< KAROLINA HALMAN kl.Va Na korytarzu szkolnym jest duża zielona tablica na której u góry jest napis Dzień Dyni a pod nim wiszą zdjęcia dzieci z dyniami. Przed tablicą jest snopek siana na którym leżą 3 dynie a obok stoją 3 skrzynki. W klasie nauczycielka w pomarańczowej tunice i pomarańczowym kapeluszu stoi obok chłopca który ma na głowie dużą pluszową dynię. Oboje pokazują prawe kciuki podniesione do góry. Grupa chłopców i dziewczynek ubrana na pomarańczowo, niektórzy mają na głowie opaski z papierową dynią stoją w klasie przed tablicą interaktywną na której jest duże zdjęcie dyni z napisem Dzień dyni. Komisja ocenia potrawy które stoją na długim stole. Za stołami stoją uczniowie, uśmiechają się. Duża grupa dzieci ubrana na pomarańczowo stoi przed dużą zieloną tablicą na której jest napis Dzień dyni i portrety dzieci z dyniami. Z lewej strony za dziećmi widać fotobudkę z dynią. Z prawej strony między dwoma chłopcami jest duża materiałowa dynia na snopku siana.