Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole już siódmą edycję tego konkursu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Jest to doskonała okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych zaległości” po wakacjach. Pomysłodawcą Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest pan Andrzej Grabowski – wielki pasjonat niecodziennych sposobów nauczania matematyki i autor Kart Grabowskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 25 uczniów klas czwartych naszej szkoły. Każdy uczestnik indywidualnie odpowiadał na wylosowane przez siebie zestawy pytań. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta a poziom – bardzo wysoki.

Laureatami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2017/2018 zostali:

Jakub Michalak kl. 4e – I miejsce,

Michał Wachowski kl. 4e – II miejsce,

Michał Chmielewski kl. 4e – III miejsce.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Matematyczny SP47

Galeria…