Światowy Dzień Sybiraka

W sobotnie przedpołudnie 17 września przy pomniku “Golgoty Wschodu” na Cmentarzu Łostowickim odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka. Święto to tradycyjnie obchodzone jest w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r.

Członkowie gdańskiego oddziału Związku Sybiraków i Rodziny Katyńskiej w Gdańsku, ich potomkowie, kombatanci, przedstawiciele władz i wojska oraz przedstawiciele gdańskich szkół spotkali się by wspólnie wspomnieć i modlić się za Polaków wywiezionych na Syberię, a także za żołnierzy polskich poległych w walce z radzieckim okupantem i zamordowanych w sowieckich więzieniach. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego RP przez orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie chór uczniów z Gimnazjum nr 3 w Gdańsku odśpiewał “Hymn Sybiracki”. Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego SP47.

Dziękujemy pani Annie Pawłowskiej za przesłane zdjęcia oraz opiekę nad uczniami.

Galeria…