SUPER TEAM SP47 – Nasza Duma!

RODZICE NA SALI – to wspaniała inicjatywa sportowa rodziców Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku. W wyniku ich działań zorganizowano rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców. Mamy w niej swoich wspaniałych reprezentantów – SUPER TEAM SP47. Od kilku miesięcy spotykają się i trenują na naszej sali gimnastycznej i już odnoszą sukcesy. W I fazie ALSR rozgrywanej systemem „każdy z każdym” wywalczyli awans do czołowej czwórki. W kolejnej fazie play off rozgrywanej systemem pucharowym SUPER TEAM SP47 pokonał RAKIETY PSP 2 3:1 oraz uległ 3:0 SP85, która ostatecznie walczyła o I miejsce w turnieju.

4 czerwca zespoły spotkały się by walczyć o czołowe miejsca. SUPER TEAM grał o trzecią pozycję w ALSR z gospodarzami i architektami turnieju RAKIETAMI PSP 1.

To nasz wielki sukces, już jesteśmy zwycięzcami, nie sądziliśmy, że zajdziemy tak daleko – mówiła przed meczem kapitan naszego zespołu p. Julita Kuklińska mama Kornelii i Martynki.

Rywalizacja w finałowym meczu o trzecie miejsce była wielkim przeżyciem dla obu drużyn, tej na parkiecie i tej na krzesełkach, czyli zgromadzonych, wiernych kibiców. Były całe rodziny: dzieci, mężowie, żony, przyjaciele i znajomi oraz nauczyciele. Pan Robert Dejewski tata Zuzi wspaniale kierował gorącym dopingiem głośno trąbiąc.

Tak krzyczałam, że ciężko mi mówić – powiedziała p. Anna Rożek mama Julii i Oli.

Super Team SP47 walczył zacięcie o upragniony puchar. Pierwszy set zakończył się na korzyść gospodarzy. Szczególnie blisko szczęścia byli nasi siatkarze w drugim secie, w którym mieli dwie piłki setowe, lecz ostatecznie ulegli 26:28. W trzecim stoczyli zaciętą walkę o każdą piłkę przegrywając 25:21.

GRATULUJEMY UDZIAŁU I WYNIKU SPORTOWEGO! SZCZEGÓLNE GRATULACJE DLA PAŃ, KTÓRE ODWAŻNIE GRAŁY Z WYŻSZYMI I SILNIEJSZYMI MĘŻCZYZNAMI.

Zasłużyliście Państwo na 6 z wychowania fizycznego oraz pochwały za reprezentowanie szkoły na arenach sportowych.

Z pewnością wychowujecie Państwo dzieci mówiąc im o potrzebie zdrowego trybu życia, ale nic nie działa tak mocno jak własny przykład. Mieliście szansę pokazać swoim pociechom, że jesteście aktywni nie tylko z obowiązku w życiu szkolnym, ale również jako świadomi, dorośli ludzie, kiedy bardziej docenia się wartość dobrej kondycji.

Zachęcamy pozostałych rodziców do założenia stroju sportowego i przyłączenia się do tej jednoczącej społeczność szkolną inicjatywy, przecież mamy prawo wystawić dwa zespoły!

Rada Pedagogiczna i Dyrektor Szkoły

Galeria…