Sukces zespołu „Schmetterlinge” z SP47!

W piątek 17 maja w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Językach Obcych „ACT”. Szkołę Podstawową nr 47 reprezentowała grupa „Schmetterlinge” ze spektaklem pt. „Aschenputtel” („Kopciuszek”) w skład której wchodzili uczniowie klasy VIIC.

W tegorocznej edycji udział wzięły zespoły z województwa pomorskiego m.in. z Gdańska, Sopotu, Kartuz i Nowej Wsi niedaleko Sztumu. Grand Prix za najlepszy spektakl przeglądu otrzymał zespół Lucky Charms ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku za spektakl pt. „Flakes”. Zespół „Schmetterlinge” z SP47 otrzymał  Nagrodę za Najlepszą Scenografię oraz zajął III miejsce w kategorii przedstawień niemieckojęzycznych. Uczniów do konkursu przygotowały panie Agnieszka Wolińska-Prusik – nauczycielka j. niemieckiego oraz Beata Wojsław – nauczycielka języka polskiego.

Galeria…