Sprawozdanie z udziału w akcji „MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY”

Po raz kolejny z zapałem przystąpiliśmy do akcji UNICEF-u. Tym razem był to projekt: „Mali uczniowie idą do szkoły. Nasze działania rozpoczęły się w październiku 2015r., kiedy to wychowawcy zapoznali uczniów z sytuacją w Mali. Naszym celem było uświadomienie dzieciom  jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć. W ramach projektu uczniowie przygotowali książeczki, których tematem przewodnim było hasło „Dzieci z Polski dla dzieci z Mali „.

Samodzielnie wykonane egzemplarze zostały sprzedane podczas zebrań z rodzicami 26.01 i 27.01.2016r. Zorganizowaliśmy również kiermasz „książek niepotrzebnych” , który cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Kwota  w wysokości 2745zł  uzyskana  ze sprzedaży książeczek została wpłacona na konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Mali 29 stycznia 2016r. Jednym z elementów projektu był również konkurs na najciekawszą książkę. Każda placówka, która chciała wziąć udział w konkursie, mogła wysłać jedną wybraną książkę, przygotowaną przez ucznia. Społeczność naszej szkoły wybrała  Pamiętnik kulinarny Agnieszki Toczek ucz.kl.VIa Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację projektu na terenie naszej szkoły.

Koordynator projektu : Barbara Dąbrowska

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją…

Prezentacja-Mali uczniowie idą do szkoły

oraz materiałem filmowym…