Spacer po starówce

Dzisiaj klasy 6C i 6D wraz z wychowawcami wybrały się na spacer po starówce Gdańska śladami Jana Heweliusza. Nazywany „księciem astronomów” – Jan Heweliusz wpisał się w poczet najwybitniejszych gdańszczan. Dzięki swojej wszechstronnej działalności zwrócił na siebie uwagę siedemnastowiecznych uczonych europejskich oraz koronowanych głów Polski i Europy.

Na fenomen jego osoby złożyły się talent, pracowitość i precyzyjność badań, liczne osiągnięcia w dziedzinie astronomii, matematyki, optyki, rysunku, konstrukcji instrumentów, jak i przedsiębiorczość w zarządzaniu browarami i drukarnią oraz szacunek społeczny uzyskany jako ławnik i rajca miejski.
Nasz trasa obejmowała następujące lokalizacje: Biblioteka Gdańska PAN, ul. Wałowa 15, Ulica Jana Heweliusza, Skrzyżowanie ul. Korzennej i Heweliusza, Ratusz Starego Miasta, Pomnik Jana Heweliusza i malowidło Niebo Północne, Kościół św. Katarzyny – grób Jana Heweliusza, róg ul. Grobla IV i Straganiarskiej – miejsce urodzin, Kościół św. Jana oraz Ratusz Głównego Miasta.
Nasz spacer zakończyliśmy pysznymi lodami aby ochłodzić się w ten piękny słoneczny dzień.
Galeria…