Sesja Dziecięcej Rady Miasta

„W dniu 04.06.2024 roku nasz uczeń Damian Rutecki klasa 7B brał udział w XXII Sesji Dziecięcej Rady Miasta Gdańska. Uczestnicy Sesji wzięli udział w uroczystym oddaniu figurki nowego Krasnala Lwa Gdańskiego, który stoi przed budynkiem Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1.
Po uroczystym powitaniu nowego Lwa uczniowie zostali zaproszeni do zrobienia wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z Radnymi: przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak wraz z radnymi Kamilą Błaszczyk, Anną Golędzinowską, Emilią Lodzińską oraz radnym Marcinem Makowskim na schodach Nowego Urzędu. W czasie spotkania dzieci zostały podzielone na 4 zespoły. W zespołach wypracowywali tematy do uchwał, a przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak poinformowała uczniów, że ich propozycje tematów uchwał będą obradowane na kolejnej sesji Radnych Rady Miasta. Liderzy grup referowali tematy i poddawali krótkiej dyskusji. Ekologia i czysty Gdańsk leżą na sercu uczniów. Spotkanie zakończyło się falą pozytywnej energii i uśmiechem na twarzach uczniów.
Fotorelacja w szczegółach.