Rejs po Zatoce Gdańskiej dla kl. 7 ⛵️

Ahoj przygodo!Koło ratunkoweKotwicaŻaglówka
14.09.2023r. uczniowie klas 7 w ramach realizacji #ProgramEdukacjiMorskiej wzięli udział w rejsie po wodach Zatoki Gdańskiej. Uczestnicy mieli okazję żeglować na jachtach typu Oldtimer: Bonawentura i Antica. Wiatr tego dnia sprzyjał i można było postawić żagle, a przy okazji doskonalić współpracę załogi.

Sześciu chłopców stoi koło siebie na statku. Obok jest woda po której płyną statki. W tle są budynki. Czterech chłopców stoi na statku. Mają na sobie szelki, którymi są przypięci do statku. W tle jest morze. Czterech chłopców siedzi na dziobie jachtu. W tle jest nabrzeże z kamienicami. Trzech chłopców stoi na statku tyłem. Przed nimi jest na wodzie duży prom pasażerski. Czterech chłopców ciągnie linę na statku. W tle na drewnianym pokładzie stoją inni chłopcy. Dwóch chłopców stoi obok siebie na statku, trzeci siedzi. Mają na sobie szelki, które są przypięte do statku. W tle na wodzie jest duży, biały prom pasażerski. Trzech uśmiechniętych chłopców siedzi obok siebie na bukszprycie. W tle jest woda i nabrzeże. Kilkoro chłopców seidzi w kokpicie na statku. Po środku stoi kapitan, a przed nim jest koło sterowe. W kajucie statku siedzi dookoła stolika kilkoro chłopców. Za nimi stoi mężczyzna w okularach. Mężczyzna ubrany w żółtą kurtkę stoi wzdłuż burty statku i trzyma w ręku flagę. Za nim stoją ustawienie w szeregu chłopcy, którzy są zwróceni w kierunku pomnika Westerplatte. W tle jest nabrzeże z pomarańczowymi holownikami.