Poznajemy historię naszej dzielnicy Chełm

W ramach Koła Turystycznego „Spacerkiem po Gdańsku” uczniowie kl. I D poznali historię i zabytki Chełmu. 23 października wybraliśmy się na wędrówkę uliczkami naszej dzielnicy, aby w praktyce zobaczyć to, o czym uczyliśmy się w szkole. Wycieczkę zaczęliśmy od ul. Lubuskiej, wyjaśniając pochodzenie nazwy „Chełm”.

Następnie zobaczyliśmy miejsce, które prawdopodobnie było centrum dawnej osady. Przy ulicy Buczka podziwialiśmy stary budynek z podcieniami. Wreszcie odwiedziliśmy najstarszą część cmentarza żydowskiego, gdzie znajduje się zrujnowany ohel. Zwróciliśmy także uwagę na XVIII-wieczny dom popogrzebowy, na którego froncie znajdują się reliefy. Wędrówkę zakończyliśmy przy kościele św. Ignacego Loyoli, gdzie uważnie  przyglądaliśmy się starej kościelnej dzwonnicy. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń i gotowi na następną wędrówkę uliczkami Gdańska.

opiekun Koła Małgorzata Kowalska

Galeria…