Piękna nasza Polska cała!

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 60 rocznica powstania systemu kloców LEGO stały się niebagatelną okazją do organizacji Szkolnego Konkursu Twórczy Konstruktor LEGO 2018 pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród trzecioklasistów, do których był adresowany.

Wzięło w nim udział aż 17 dwuosobowych zespołów wyłonionych w drodze klasowych eliminacji i reprezentujących wszystkie trzecie klasy. Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie budowli zgodnej z tematem konkursu. W 60 minut powstały charakterystyczne dla Polski krajobrazy, znane zabytki i pomniki, a nawet całe sceny w wydarzeń historycznych, przez co konkurs stał się ciekawą lekcją wiedzy o naszym pięknym kraju. Jury z Panią dyrektor na czele miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. Jurorzy brali pod uwagę nie tylko ogólne wrażenia estetyczne, ale przede wszystkim kreatywność, technikę wykonania oraz wierne odzwierciedlenie- krajobrazu, wydarzenia, czy zabytku. W konkursie zwyciężył zespół Adama Szwajkowskiego i Szymka Świątka z klasy III E zdobywając tytuł Twórczego Konstruktora LEGO 2018 roku. Ich budowla przedstawiająca stocznię wzbudziła zachwyt nie tylko jury, ale także oglądających pokonkursową wystawę dzieci. Drugie miejsce swoją „krakowską wieżą ratuszową” wywalczyły dziewczynki z klasy III D Zosia Szymańska i Julia Szymaniak. Trzecie miejsce zajęła budowla przedstawiająca mini zabytki z całej Polski, stworzona przez zespół Kamili Pawlikowskiej i Nikoli Potomskiej z klasy III A.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Galeria…