Pasowanie na Czytelnika w roku szkolnym 2021/2022

Kolorowe zakładki dla pierszoklasistów w ozdobnej drewnianej skrzyniDnia 26 stycznia 2022 roku nasza biblioteka zaprosiła pierwszoklasistów (klasy 1b i 1c) na uroczystość Pasowania na Czytelnika. Uczniowie klasy 1a zostali pasowani 2 lutego 2022 r. Wszyscy pomyślnie przeszli trzy próby Prawdziwego Czytelnika. Po odczytaniu przyrzeczenia nastąpiło uroczyste pasowanie na Czytelnika. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe zakładki oraz pakiet z Instytutu Książki.

Na zakończenie dzieci wypożyczyły pierwsze książki w swoich klasach uczniowie wykonywali plakat „Bajkowy świat Małego Czytelnika”.  Podsumowaniem imprezy było obejrzenie przez czytelników filmu „Uniwersytet potworny” na temat zasad korzystania z biblioteki.