Odwiedziny w schronisku ”Promyk”

Samorząd Uczniowski postanowił pomóc porzuconym zwierzętom. W tym celu zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i innych niezbędnych rzeczy dla zaprzyjaźnionego schroniska dla bezdomnych zwierząt „PROMY”, które mieści się w Gdańsku. Zbiórka trwała około miesiąca.

16.04.2015 r., gdy dojechaliśmy do schroniska zostaliśmy bardzo głośno przywitani przez wszystkie czworonogi. Po przywitaniu z pracownikami schroniska zaczęliśmy przenosić karmę z samochodu do magazynu. Po przekazaniu datków, mogliśmy pooglądać zwierzaki. Pomimo że wszystkie zwierzęta były bardzo zadbane, wyczyszczone,wyszczotkowane i wykąpane, było nam bardzo przykro, aż serca nam pękały..
Najbardziej przykuły naszą uwagę dwa psy – bracia, które robiły razem wszystko, np.: głaskaliśmy jednego, to drugi zaczął piszczeć z zazdrości, więc i jego również trzeba było pogłaskać. Były one przecudne, lecz zmartwiło nas to, że ludzie potrafią odrzucić tak kochane psiaki i było nam bardzo smutno.W schronisku są także koty, które bardzo lubią spać, tak jak wielu z nas. Były dwa koty, jeden który stracił ogon w wypadku i drugi, który stracił oko. Mamy nadzieję, że te kochane psiaki i kociaki znajdą swój dom i nie będą pamiętać swoich poprzednich właścicieli i traumatycznych wydarzeń.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym i mającym wrażliwe serce
za pomoc dla tych zwierząt. Być może ktoś przygarnie zwierzaka?

Tekst autorstwa: Julii oraz Weroniki (kl.6a)

Zapraszamy do galerii…