„NAJWIĘCEJ MOCY JEST W PIERWSZEJ POMOCY” – Finał III Wojewódzkiego Konkursu

W sali gimnastycznej na tle banerów stoi ustawiona w kilka rzędów ponad pięćdziesięcioosobowa grupa ludzi: ratowników, uczniów i organizatorów. Trzy drużyny trzymają puchary.22 maja na terenie SP 47 w Gdańsku odbyły się zawody z pierwszej pomocy. Były to finałowe zmagania w ramach III Wojewódzkiego Konkursu „NAJWIĘCEJ MOCY JEST W PIERWSZEJ POMOCY”. W finale wzięło udział 6 drużyn, które zostały wcześniej wyłonione w drodze teoretycznych eliminacji spośród 32 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Zadaniem trzyosobowych drużyn było udzielenie pierwszej pomocy przy krwotoku, ataku epilepsji oraz zakrztuszeniu i NZK u niemowlęcia.

Wyróżnione zostały drużyny z trzech szkół:

SP nr 2 w Malborku
SP nr 27 w Gdańsku,
ZSP nr 6 w Gdyni.

III miejsce zajęła drużyna z SP nr 1 w Chojnicach,
II miejsce zdobyła drużyna z SP nr 47 w Gdańsku,
I miejsce wywalczyła drużyna z ZSP nr 10 w Gdańsku.

Wszystkim drużynom gratulujemy umiejętności i zaangażowania w ideę niesienia pierwszej pomocy, a ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów.

Tegoroczną edycję konkursu swym Patronatem Instytucjonalnym ponownie objął Gdański Uniwersytet Medyczny. Ratownicy medyczni z GUMed przygotowali pozoracje i pełnili rolę sędziów. Już po raz trzeci partnerem konkursu sponsorującym całe przedsięwzięcie była Rada Dzielnicy Chełm. Wszystkim współorganizatorom oraz zaangażowanym w pozoracje i przygotowania uczniom Koła HOPR i PP składamy serdeczne podziękowania.

W sali gimnastycznej na tle banerów stoi ustawiona w kilka rzędów ponad pięćdziesięcioosobowa grupa ludzi: ratowników, uczniów i organizatorów. Trzy drużyny trzymają puchary. Na trawie leży pozorant z raną na nodze, trzy uczennice udzielają mu pomocy wykorzystując materiały opatrunkowe z otwartej apteczki. Czterech ratowników i opiekun drużyny przyglądają się. W tle drzewa i plac zabaw. Na trawniku przed budynkiem szkoły leży pozorant z krwotokiem z kończyny dolnej. Trzej uczniowie udzielają mu pomocy klęcząc przy nim, jedna z dziewczyn tamuje krępulcem krwotok. Trzej ratownicy notują spostrzeżenia na kartkach, tyłem stoi inny pozorant. Na trawie przy budynku leży pozorantka, trzej uczniowie udzielają jej pomocy, trzej ratownicy i jeden pozorant przyglądają się. W tle schody do budynku. Na trawie leży pozorant z raną na nodze, trzej uczniowie udzielają mu pomocy wykorzystując materiały opatrunkowe z otwartej apteczki. W tle drzewa i boisko. W sali gimnastyki korekcyjnej na macie leży fantom niemowlęcia, jeden uczeń uciska mu klatkę piersiową, dwaj uczniowie się przyglądają. W tle uczennica pozorantka, ratowniczka i opiekun drużyny. Na chodniku przed budynkiem leży w pozycji bocznej uczeń- pozorant. Trzej inni uczniowie kucają przy nim udzielając pomocy. Obok krzesło i otwarta apteczka, w tle boisko szkolne. W sali gimnastycznej przy sześciu stolikach siedzą trzyosobowe drużyny wraz z opiekunami, obok stolików leżą apteczki. W tle dwie siedzące na krzesłach obok drzwi nauczycielki.